Relokační a realitní kancelář – v čem je rozdíl?

Pravděpodobně jste se už s těmito dvěma termíny setkali, ale víte, v čem je přesný rozdíl mezi realitní a relokační agenturou? Pokud ne, tak jsme právě pro vás sepsali detailní informace a know-how od našich relokačních konzultantů ve Foreigners.

  • Realitní kancelář

Realitní kancelář nabízí byty, domlouvá jejich prohlídky, podepisuje s klienty a majiteli nemovitostí smlouvy a předává klíče. Za tyto služby klient vždy platí provizi, s tím že po předání klíčů od bytu a podepsání smlouvy se realitní agentura vámi, vaším pronajatým bytem a vaším nájemníkem zabývat už nehodlá. Jde o to, že realitní kancelář se stará výhradně o bydlení a nemá v popisu práce pomáhat s papírováním, s vízovými záležitostmi pro cizince, nenabízí žádné imigrační služby: vízum, imigrační balíček, překlady, živnostenský list apod. Důvod je prostý – běžnými klienty realitních kanceláří jsou místní lidé, kteří hledají bydlení a mluví lokálním jazykem.

  • Relokační kancelář

Na druhou stranu klienti relokační agentury jsou především expati a zahraniční studenti. “Relokačka” těmto zahraničním nájemníkům za provizi pomáhá s vízem a ubytováním, nabídne asistenci všeho druhu: zaměstnanecká karta, jazyková asistence, zdravotní pojištění – prostě cokoliv, co expat potřebuje v cizí zemi, a přizpůsobí ho k místnímu životu, čili adaptuje ke zdejším zvykům.

Existuje spousta věcí, které mohou  cizince zmást: odlišný systém, hromadná doprava, jiná národní mentalita, netypické počasí. Relokační agentura se takovému člověku pokouší co nejdetailněji vysvětlit veškeré rozdíly a odlišnosti dané země, a tím mu usnadnit jeho nový život. Kromě toho, relokační kancelář je i po předání pronajaté nemovitosti s klientem a majitelem v kontaktu: to aby vždy vyřešila případné problémy s komunikací (především když majitel nemovitosti a nájemce nemluví stejným jazykem), stane se takzvaným “mostem” mezi těmito dvěma občas úplně různými světy a poskytne jakoukoliv pomoc.

Některé relokační kanceláře navíc pořádají různé akce: sportovní, kulturní, společenské, rodinné, kde lidé z tuzemska mají možnost seznámit se s cizinci a dokonce jim pomoct se lépe integrovat do místní kultury. Takové události můžete najít na stránkách Foreigners.

Souhrnně, co dělá relokační agentura?

  • ubytuje cizince a udržuje kontakt s majitelem a nájemníkem;
  • nabízí imigrační služby;
  • provádí asistenci;
  • adaptuje k místnímu životu.

Chcete využít služeb profesionální relokační agentury při pronájmu vašeho bytu cizincům?

Rádi byste dlouhodobě pronajali váš byt cizinci, ale nemluvíte anglicky?

Neváhejte nás kontaktovat.

 

Karyna Babkova

Milí pronajímatelé, jmenuji se Karyna Babkova a jsem studentka z Ukrajiny. V České Republice žiji už 6 let a dobře vím, jak to je být cizincem, proto ráda pomáhám bořit veškeré stereotypy a ukazovat, jak jsme my ze zahraničí pracovití, inteligentní a zamilovaní do Česka <3

Jeden komentář u “Relokační a realitní kancelář – v čem je rozdíl?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *