FAQ

Rádi bychom dopředu odpověděli na nejčastěji pokládané otázky u pronájmu bytů našim klientům, abyste věděli, co od nás můžete očekávat.

Kdo jsou naši klienti a vaši potenciální nájemníci?

Mezi našimi klienty jsou cizinci z celého světa, kteří v České republice pracují nebo studují po dobu 1–6 let. Jedná se o zaměstnance nadnárodních firem (např. IBM, HP, Microsoft, Lufthansa) a studenti studující celý vysokoškolský program (např. lékařská či farmaceutická fakulta). S manažerem nadnárodní firmy se často stěhuje i celá rodina.

 

Jsou mezi našimi klienty i uprchlíci?

Ne, naši klienti se do ČR stěhují výhradně za prací nebo za studiem.

 

Jak naše služba funguje?

 1. Kontaktujete nás.
 2. Probereme vaše preference a očekávání.
 3. Domluvíme se na průběhu prohlídek.
 4. Byt vložíme do systému pro klienty, kteří s námi hledají bydlení, i na web pro zájemce, se kterými nejsme v přímém kontaktu. 
 5. Jakmile najdeme zájemce, naplánujeme prohlídku bytu – podle domluvy v bodě 2.
 6. Po dohodě na pronájmu pro vás připravíme nájemní smlouvu.
 7. Klient uhradí vratnou kauci a první nájem dle vašich požadavků.
 8. Sepíšeme protokol o předání bytu a zdokumentujeme aktuální stav bytu při předání.
 9. Klientovi pomůžeme s přepisem energií, zařízením internetu, nastěhováním a dalšími službami.
 10. Vám i klientovi jsme k dispozici po celou dobu pronájmu. Pomáháme s komunikací, asistujeme při zpětném předání bytu apod.


Střípky z našeho know-how, rady, tipy, triky.
Odebírejte newsletter


Kolik Vás to bude stát?

Nabízení vaší nemovitosti přes naši agenturu je v základním balíčku zdarma. Více v sekci Služby.

 

Nemáte zkušenost s pronajímáním nebo neumíte anglicky?

Nevadí. Poradíme vám, dáme tipy a prokonzultujeme nejlepší možnou variantu, příp. navrhneme drobná vylepšení pro zvýšení atraktivity (a ceny) pronájmu. Náš konzultant vám pomůže s veškerou komunikací s klientem. A to v řadě oblastí:

 • Předání vašich požadavků a přání potenciálním zájemcům.
 • Domluvu prohlídek a nastěhování.
 • Předání a vysvětlení podkladů k vyúčtování.
 • Informace o plánovaných odečtech měřidel na bytě.
 • Prosba o umožnění bytové kontroly v případě potřeby.
 • Řešení případných změn nájemní smlouvy.

Konzultant je vám i nájemníkům k dispozici po celou dobu pronájmu bytu pro případ nutné komunikace nebo řešení jakékoliv situace v bytě. Naše práce pro nás končí až po ukončení nájmu a předání bytu zpět vám.

 

Pomůžeme vám s dokumenty

Máme k dispozici česko-anglickou verzi nájemní smlouvy, kterou můžete použít, aby obě strany věděly, co podepisují. Dále zajistíme správné předání bytu a předávací protokoly. Pomáháme s přepisem energií a vyplněním veškerých formulářů i zajištěním internetu.


Jaké lokality jsou atraktivní?

Největší zájem mají naši klienti o centrum města a lokality v blízkosti jejich pracoviště či univerzity. Například v Brně je to střed města, Královo pole a lokality směrem k univerzitnímu kampusu Bohunice, v Praze zejména oblasti Prahy 1, 2, 5 a 6, v Hradci Králové, Olomouci, Plzni a Ostravě je situace velice podobná. V okrajových lokalitách je poptávka nižší, ale klienti mají rozmanité požadavky a tak je potenciál pronájmu prakticky v jakékoliv části města. Hledáme i domy mimo centrum, na předměstí či přilehlých vesnicích.

 

Na jak dlouho si nájemník byt pronajme?

Zaměřujeme se většinou na klienty hledající pronájem na 1 rok a více. Pokud je nájemník v bytě spokojen, zůstává většinou 3–5 let. Máme i poptávky na 3–6 měsíců a můžeme vám zprostředkovávat krátkodobé pronájmy, které na sebe navazují, pokud vám to vyhovuje.

Nezajišťujeme několikadenní ubytování pro turisty. 

 

Co když nájemník v bytě skončí?

Pomůžeme vám byt od nájemníka převzít zpět. Zároveň začneme byt nabízet ihned od doby, kdy víme, že bude nájem končit, aby byl znovu pronajat co nejdříve po odchodu nájemníka. Máme často poptávku na několik měsíců dopředu, takže jsme schopní byt pronajmout i v předstihu měsíce či dvou.

 

Jsme realitní kancelář?

Ano i ne. Mimo jiné se zabýváme i zprostředkováním nemovitostí. Fungujeme ale na bázi asistence klientovi = aktivně mu hledáme bydlení. Zároveň mu pomáháme s dalšími věcmi spojenými s jeho přemístěním do ČR jako vyzvednutí z letiště, víza, překlady, pojištění, asistence na úřadech, stěhování apod. S klientem jsme v kontaktu po celou dobu pronájmu.

 

Novinky ze světa nemovitostí.
Odebírejte newsletter

 

Můžeme garantovat, že bude nájemník spolehlivý?

Vždy děláme maximum pro ověření spolehlivosti klienta. Jsme s ním v kontaktu delší dobu a zjišťujeme, co tu bude dělat, kde pracovat či studovat. S klientem trávíme čas při vybírání bydlení, což nám dává možnost ho trochu poznat a odhadnout jeho spolehlivost.

Nejde to vždy na 100 %, ale snažíme se poznat spolehlivost klienta s 99% pravděpodobností. Chceme, aby byl spokojený pronajímatel (nabídl přes nás byt i příště) i klient (vzal si od nás další služby nebo nás doporučil). Zároveň víme, že všechny případné nepříjemnosti jdou na naši hlavu, a proto jim co nejvíc předcházíme.

 

Kontaktujte nás 

 


Nabízíte Vaši nemovitost?
Máte dotazy?
+420 211 221 492 Kontaktujte nás